Jak samemu podłączyć gniazdko prądowe bez elektryka?

Jak samemu podłączyć gniazdko prądowe bez elektryka?

Czy do podłączenia gniazdka elektrycznego musimy wspomóc się usługami elektryka? Nie zawsze!

Podłącznie gniazda prądowego

Podłącz prawidłowo gniazdko elektryczne

Jak się okazuje instalacje elektryczne w u nas w kraju są bardzo proste i każdy kowalski sobie z tym zadaniem poradzi. W większości mamy z trzema przewodami brązowy prądowy, niebieski znaczy zerowy i niekiedy mamy żółto-zielony tzw uziemienie ten ostatni można śmiało zostawić zaizolowany – i nie mamy go podłączać.

Najważniejsze są przewody prądowe i zerowe – to między nimi tworzy się napięcie – różnica potencjałów na terenie Polski jest to 230 V.  – Jest to relatywnie bezpieczne napięcie dla człowieka, choć nie warto z tym żartować. W zależności od rezystancji ciała takie napięcie elektryczne potrafi nawet zabić! – Zachowajmy bezpieczeństwo!

Wystające kable ze ściany – podłączamy gniazdko prądowe

Każdy z nas obawia się podłączenia gniazdka – to banalnie proste – niezależnie jak podłączymy dwa bieguny w gniazdku będzie one działać identycznie – bo mamy do czynienia z prądem zmiennym tu nie gra roli polaryzacja}.

Jak w końcu podłączyć przewody?

Obojętnie jak i tak będzie działać! – Czy uważasz, że w tej sytuacji trzeba wezwać elektryka?chyba nie! – Jeśli jednak boisz się wykonać tego własnoręcznie warto wezwać elektryka, które zrobi całą robotę za Ciebie, a Ty będziesz mieć pewność, że wszystko z Twoją instalacją elektryczną jest w porządku!.

 

 

 

Ile to będzie kosztować?

Niewiele! Koszt założenia punktu poboru prądu to od piętnastu złotych do 30 zł plus koszty dojazdu elektryka na miejsce naszej usterki / montażu. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy prawidłowo potrafisz zaizolować przewody – nie zastanawiaj się wezwij Elektryka 24h!

Proszę pamiętaj i szanuj pracę fachowców – w tym wypadku elektryków – każdy z nich ma własne ceny za usługi elektryczne w danym mieście (np we Wrocławiu usługi elektryczne np podłączenie gniazda elektrycznego kosztują od 20 zł).

 

About the author

mm

Janusz Zatorski administrator

Hej, Mam na imię Janusz Zatorski, jestem zwykłym człowiekiem, który jak Ty chodzi do pracy, a w wolnej chwili majsterkuje w zaciszu własnego mieszkania. Większość prac remontowych wykonałem sam generalnie, ze względu na to, że nie stać mnie na "pseudo majstrów rodem z usterki", z drugiej strony jeśli zrobisz coś sam masz z tego podwójną satysfakcję.