Poradnik remontowy

Jak dużo kosztuje wyremontowanie mieszkania – Odpowiadamy

Dzisiaj trudno jest znaleźć kogoś, kto uwielbia robić prace wykończeniowe w domu. Prawie zawsze wiąże się on ze dużo większymi wydatkami gotówki, większym niż pierwotnie zaplanowano terminem wykonywania remontu oraz dość często uwidoczniają się jakieś mankamenty, których wcześniej się nie mogliśmy się spodziewać. Jednak bez względu na to, jak długo będziemy odwlekać w czasie remontu mieszkania, w końcu i tak
nadejdzie ten moment, w którym nie będziemy go mogli ani trochę przesuwać w czasie. A więc – zaczynajmy.

Przeczytaj

Przeprowadzki – Czyli jak przetransportować całe mieszkanie na nowe miejsce?

Jak ogólnie wiadomo, chyba każdy z nas nie lubi przeprowadzek.

Moment, w którym niezbędne okazują się przenosiny do świeżego miejsca zamieszkania, często rodzi pewne nieuniknione lęki i rozterki. Myślimy, jak najszybciej przeprowadzić tak skomplikowaną logistycznie i kluczową dla przyszłego bytu operację.

Przeczytaj

Pranie dywanów w domu klienta Legionowo

Dobrym zachowaniem, by ocieplić każde wnętrze, jest użycie w nim dywanu, który ociepli pomieszczenie – jednocześnie wygłuszy hałasy. Odpowiednio dopasowany do wystroju sprawi, iż nastrój w naszym pomieszczeniu stanie się mniej surowy, a nasi goście będą zachwyceni.

Przeczytaj

Maskownice na kaloryfery ładnie wyglądają – niestety zabierają ciepło

Moje mieszkanie jest dosyć leciwe i w domu mam jeszcze stare żeberkowe grzejniki, które mimo przemalowania nie wyglądały zbyt efektownie i musiałem je zakrywać firanką, by nie straszyły wyglądem.

Postanowiłem zamontować osłony na stare grzejniki, osłony wykonane z MDF-u – czyli klasyczne, które możemy kupić w każdym sklepie budowlanym.

Przeczytaj

Kominek na biopaliwo – doskonale wygląda i grzeje

Chyba każdemu marzył się własny dom z ogromnym salonem, bujamy się na bujanym fotelu szklanka whysky w ręku  obok tli się kominek dając ciepło. No dobra dobra zejdźmy na ziemię na taki luksus stać niewielu. Nie mam własnego domu, a jedynie mieszkanie w bloku jak każda przeciętna rodzina w Polsce.

Zaciekawiła mnie oferta bio kominków – nie dość, że fantastycznie wyglądają, palą się bezwonnie (ważne jeśli mamy małe dziecko w domu), nie trzeba robić, żadnych modyfikacji typu odprowadzenie do komina …itp. Brzmi fantastycznie. Czy to wszystko prawda?

Przeczytaj

Meble na wymiar vs Tradycyjne meble z Ikei

Urządzanie domu lub mieszkania może być niełatwe, zwłaszcza gdy pomieszczenia mają niewielkie rozmiary lub nietypowe kształty. W takich warunkach, o wiele trudniej jest zapewnić odpowiednie walory estetyczne i wygodę użytkowania. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest oferta Kłodzkiej firmy meblowej ABA – meble na wymiar kłodzko, które pozwalają w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i połączyć funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Przeczytaj

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed remontem?

Przygotowując się do tak dużego przedsięwzięcia jakim jest remont mieszkania musimy się bardzo
dokładnie przygotować. Nie ważne czy planujemy generalny remont wszystkich pomieszczeń, czy chodzi tylko o przemalowanie ścian w salonie – ważne aby dobrze się do tego przygotować, by nie okazało się, że więcej zniszczyliśmy niż wyremontowaliśmy. Musimy dokładnie przemyśleć co należy zabezpieczyć przed pyłem i farbą następnie obrać sobie najlepszą (nie zawsze najlżejszą) taktykę. Przeczytaj

Hydraulik Łomża – Kiedy trzeba wezwać hydraulika?

Jak wiemy w dzisiejszych czasach bez wody czy prądu nie da się normalnie funkcjonować. Z roku na rok coraz bardziej przyzwyczajeni jesteśmy do wygody, do dóbr o które kiedyś musieliśmy zabiegać, dlatego też, gdy nagle zaczyna brakować wody, kaloryfer jest zimny, z kran cieknie woda lub co gorsza podczas przyjęcia rodzinnego zatka się seden, to zaczynamy rozpaczliwie poszukiwać specjalistycznej pomocy z pomocą przychodzi nam – hydraulik Łomża. Często zarówno przy prostych usterkach, jak również przy większych awariach zawsze możemy liczyć na doświadczonego hydraulika. Jeszcze do niedawna ten fach był dość niszowy, jednak dzisiaj nie brakuje ogłoszeń typu Hydraulik Łomża, Hydraulik 24 h i mnóstwo innych, którzy są w stanie pomóc w nagłej awarii.

Przeczytaj

Malowanie salonu – 1 część remontu za nami

Ściany Twojego mieszkania straszą i są po prostu nudne? Nie przekazują żadnej emocji? – Pomaluj swój salon tak jak chcesz.

Niech zgadnę myślałeś o tym już pół roku temu, mimo wszystko nie znalazłeś na to czasu? Znam to – uwierz, że ja również odkładałem to jak najdłużej. Zawsze jak miałem już wolny weekend, to sen z powiek spędzał mi kolor – na jaki kolor mam pomalować salon, a jaki kolor do sypialni? Ciężki wybór prawda? Może biały – eee nudny, standardowy. Z pomocą służą producenci farb, którzy online udostępniają kreator wnętrz gdzie mniej więcej możemy wyobrazić sobie wnętrze swojego mieszkania.

Przeczytaj