Urządzamy mieszkanie

Jak dużo kosztuje wyremontowanie mieszkania – Odpowiadamy

Dzisiaj trudno jest znaleźć kogoś, kto uwielbia robić prace wykończeniowe w domu. Prawie zawsze wiąże się on ze dużo większymi wydatkami gotówki, większym niż pierwotnie zaplanowano terminem wykonywania remontu oraz dość często uwidoczniają się jakieś mankamenty, których wcześniej się nie mogliśmy się spodziewać. Jednak bez względu na to, jak długo będziemy odwlekać w czasie remontu mieszkania, w końcu i tak
nadejdzie ten moment, w którym nie będziemy go mogli ani trochę przesuwać w czasie. A więc – zaczynajmy.

Przeczytaj

Przeprowadzki – Czyli jak przetransportować całe mieszkanie na nowe miejsce?

Jak ogólnie wiadomo, chyba każdy z nas nie lubi przeprowadzek.

Moment, w którym niezbędne okazują się przenosiny do świeżego miejsca zamieszkania, często rodzi pewne nieuniknione lęki i rozterki. Myślimy, jak najszybciej przeprowadzić tak skomplikowaną logistycznie i kluczową dla przyszłego bytu operację.

Przeczytaj

Pranie dywanów w domu klienta Legionowo

Dobrym zachowaniem, by ocieplić każde wnętrze, jest użycie w nim dywanu, który ociepli pomieszczenie – jednocześnie wygłuszy hałasy. Odpowiednio dopasowany do wystroju sprawi, iż nastrój w naszym pomieszczeniu stanie się mniej surowy, a nasi goście będą zachwyceni.

Przeczytaj

Maskownice na kaloryfery ładnie wyglądają – niestety zabierają ciepło

Moje mieszkanie jest dosyć leciwe i w domu mam jeszcze stare żeberkowe grzejniki, które mimo przemalowania nie wyglądały zbyt efektownie i musiałem je zakrywać firanką, by nie straszyły wyglądem.

Postanowiłem zamontować osłony na stare grzejniki, osłony wykonane z MDF-u – czyli klasyczne, które możemy kupić w każdym sklepie budowlanym.

Przeczytaj

Kominek na biopaliwo – doskonale wygląda i grzeje

Chyba każdemu marzył się własny dom z ogromnym salonem, bujamy się na bujanym fotelu szklanka whysky w ręku  obok tli się kominek dając ciepło. No dobra dobra zejdźmy na ziemię na taki luksus stać niewielu. Nie mam własnego domu, a jedynie mieszkanie w bloku jak każda przeciętna rodzina w Polsce.

Zaciekawiła mnie oferta bio kominków – nie dość, że fantastycznie wyglądają, palą się bezwonnie (ważne jeśli mamy małe dziecko w domu), nie trzeba robić, żadnych modyfikacji typu odprowadzenie do komina …itp. Brzmi fantastycznie. Czy to wszystko prawda?

Przeczytaj

Meble na wymiar vs Tradycyjne meble z Ikei

Urządzanie domu lub mieszkania może być niełatwe, zwłaszcza gdy pomieszczenia mają niewielkie rozmiary lub nietypowe kształty. W takich warunkach, o wiele trudniej jest zapewnić odpowiednie walory estetyczne i wygodę użytkowania. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest oferta Kłodzkiej firmy meblowej ABA – meble na wymiar kłodzko, które pozwalają w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i połączyć funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Przeczytaj