Renowacja podłogi – cyklinowanie

Renowacja podłogi – cyklinowanie

Błyszczący i reprezentacyjny parkiet to powód do dumy niejednego właściciela domu. Radość, jaką daje przepiękna klepka może zmaleć na widok wytarcia. Kiedy i czy warto zrobić cyklinowanie? Czy Lepiej zrobić je samodzielnie czy wesprzeć się na wykwalifikowaną firmą ? Na te wszystkie pytania odpowiedzi i garść informacji na temat samego procesu cyklinowania — podajemy w dalszej części artykułu.

Prócz starannego dbania co jakiś czas potrzebne jest również cyklinowanie . Drewniana Podłoga jak żadna inna rzecz narażona jest na zużywanie i to w ekstremalny sposób. Wytrzymałość drewna, z jakiego jest zrobiona — jest imponująca, ale i on od czasu do czasu potrzebuje serwisu. Cyklinowanie to bardzo skomplikowany proces, który daje bardzo stylowy natychmiastowy efekt wizualny.

Kiedy warto przeprowadzić cyklinowanie parkietu?

Bezpyłowe Cyklinowanie parkietu warto przeprowadzić, wtedy gdy pojawiają się na
nim zauważalne ślady użytkowania, uszczerbki, zarysowania i inne
uszkodzenia mechaniczne. Warto wiedzieć, że w przypadku jednej lub dosłownie kilku klepek, na
których są mechaniczne uszkodzenia, lepszym wyjściem będzie ich
wymiana w całości aniżeli naprawa . Dobrym powodem do przeprowadzenia cyklinowania parkietu jest też wytarty
lakier lub jego częściowy brak. Wszystko, nawet niezniszczalne materiały,  się zużywają i warto zauważyć ten moment.

Jeżeli zdecydujemy, że to
właśnie już musimy odpowiedzieć sobie na następne pytanie —
czy cyklinowanie zrobić samemu czy zatrudnić odpowiednią firmę od parkietów?
Jeśli nie jesteśmy specjalistami , to raczej odradzamy
takie rozwiązanie. Nieprofesjonalne cyklinowanie lakieru może spowodować wgłębienia
lub inne uszkodzenia.

Co to jest bezpyłowe cyklinowanie ?

To mechaniczny proces zdjęcia starej warstwy powłoki lakierniczej i ściemniałego parkietu. Odbywa się najczęściej 2 – 3 razy. Przy każdym kolejnym etapie używa się drobniejszego papieru ściernego, aby uzyskać najlepsze efekty. Cały ten proces jest całkowicie bezpyłowy. Nie musimy więc obawiać się o długie sprzątanie po tym zabiegu. Po tej czynności dokładnie czyści się parkiet i nanosi nowy całkowicie bezwonny lakier wodny. Bezpowrotnie minęły już czasy cuchnących lakierów na bazie oleju, po których zapach unosił się długie dni mimo intensywnego wietrzenia mieszkania. Dzisiaj używa się wyłącznie lakierów wodnych, które są obojętne zapachowo i ekologiczne.

Cyklinowanie parkietu bezpieczniej zlecić firmie

Dzisiaj w branży parkieciarskiej istnieje mnóstwo specjalistycznych firm zajmujących się tym zagadnieniem. Z pewnością mają oni większe doświadczenie i co ważniejsze odpowiedni sprzęt – cykliniarkę która kosztuje kilkanaście tysięcy złotych niż prywatne osoby. Cyklinowanie parkietu, aby dało widoczne efekty, wymaga od firmy też sporego doświadczenia i wyczucia. Takie połączenie znajdziemy z pewnością w parkieciarskich firmach mających w ofercie takie usługi. Są one dostępne bez zbędnego oczekiwania, ceny za cyklinowanie zaczynają się od kilkunastu zł za metr kwadratowy, a czas pracy i jakość zadowolą nawet najwybredniejszego klienta. Wymienione zalety przemawiają na plus tego rozwiązania.

Podsumowując zalecamy parkieciarskie firmy do cyklinowania Twojego parkietu

Cyklinowanie parkietu to bardzo poważny i trudny proces. Wykonany odpowiednio na poziomie pozwala uzyskać przepiękne efekty. Zdecydowanie najlepszą opcją jest wynajęcie wyspecjalizowanych firm, które zatrudniają odpowiednich specjalistów.

Wykonają oni na pewno dużo lepiej cyklinowanie parkietu i nie naraża to parkietu na uszkodzenia. Ceny wynajmu cykliniarki i ew. poprawek i napraw mogą być wyższe niż jednorazowa wizyta firmy cyklinującej. Drewno to jeden z najlepszych materiałów na podłogę, ale wymaga od nas również większej czujności. Ludzie, którzy odpowiednio o niego się troszczą, otrzymują finalnie piękny błyszczący i budzący podziw parkiet.

About the author

mm

Janusz Zatorski administrator

Hej, Mam na imię Janusz Zatorski, jestem zwykłym człowiekiem, który jak Ty chodzi do pracy, a w wolnej chwili majsterkuje w zaciszu własnego mieszkania. Większość prac remontowych wykonałem sam generalnie, ze względu na to, że nie stać mnie na "pseudo majstrów rodem z usterki", z drugiej strony jeśli zrobisz coś sam masz z tego podwójną satysfakcję.

1 Comment so far

Krystyna DębskaPosted on6:18 pm - Maj 30, 2018

Czy można również cyklinować panele podłogowe (te w najlepszej klasie ścieralności) ?