nowo położone panele w kuchni

Ile kosztuje wyremontowanie mieszkania?

Dzisiaj trudno jest znaleźć kogoś, kto uwielbia robić prace wykończeniowe w domu. Prawie zawsze wiąże się on ze dużo większymi wydatkami gotówki, większym niż pierwotnie zaplanowano terminem wykonywania remontu oraz dość często uwidoczniają się jakieś mankamenty, których wcześniej się nie mogliśmy się spodziewać. Jednak bez względu na to, jak długo będziemy odwlekać w czasie remontu mieszkania, w końcu i tak nadejdzie ten moment, w którym nie będziemy go mogli ani trochę przesuwać w czasie. A więc – zaczynajmy.

Wykończenie mieszkania samodzielnie? Może Cię na to nie stać!

Czy lepiej zabierać się za remont we własnym zakresie, czy też zlecić to ekipie od wykończeniówek?

To zależy od naszych umiejętności, wolnego do poświęcenia czasu i zasobności portfela. Trzeba się jednak zastanowić, czy kolejny urlop chcemy poświęcić na układanie płytek, układanie paneli i inne podobne prace – czy może wygodniej będzie jednak wypocząć? Zresztą, oceniając to nawet z perspektywy ekonomicznej – remont domu wykonywany samemu może na końcu nie być znacząco tańszy, niż taki, który będzie z pod ręki fachowców. Trzeba wziąć zatem pod uwagę, że do skutecznego remontu potrzeba różnych sprzętów, które prawie zawsze kosztują mnóstwo pieniędzy.

W przypadku gdy nie zajmujemy się remontami pomieszczeń zawodowo – nie mamy z pewnością potrzebnych narzędzi typu kątowniki – kończąc na zdolnościach roboczych. A skoro ich nie mamy – to jesteśmy zmuszeni wydać na nie gotówkę. Mało tego, nie mając pojęcia wybierzemy prawdopodobnie sprzęt niższej jakości, gdyż kupno narzędzi z wyższej półki może być bezsensowny finansowo. Przyjrzyjmy się o jakim rzędzie kosztach przeznaczonych na remont mieszkania tak naprawdę dyskutujemy?

Jaki jest koszt wykończenia wnętrz mieszkania?

Odpowiedź na to pytanie zależna jest od wielu składowych. Podstawowy – to rzecz oczywista rozległość usług do wykonania. Najczęściej odświeżenie designu pokoi będzie pewnie szybko wykonane i w teoretycznie mniej degradujące fundusze, natomiast jeśli zaplanowaliśmy remont całkowity – to już znacznie inna liga wydatków. Wbrew opiniom, strasznie wielkie znaczenie ma też aglomeracja, w którym przeprowadzany będzie remont. I nie mowa tu jedynie o dokładny adres w w danej aglomeracji, – główniej rozumiany rejon geograficzny.

Na przykład, gdy zainteresował nas potrzebny budżet na “podwieszane sufity” – Kraków będzie przykładem dość standardowego finansowo miasta. Jest tam bowiem stosunkowo duża konkurencja specjalistów, zarówno pośród firm, które zajmują się przeprowadzaniem remontów, ale również pośród różnego rodzaju sklepów i składów budowlanych.

Jeśli zapytamy o cenę o wykończenia wnętrz w Krakowie będzie to także standardowo cenowe miasto na mapie remontów. Większa konkurencja specjalistów i bardziej środkowe położenie przekładają się na niższy poziom cen za tą samą usługę.

Niezależnie jednak od tego, w jakim mieście będziemy wykonać nasz remont, ani kto tak poważnie mówiąc go wykona – ważne jest, żeby jak najszybciej się zabrać za nasz dom.

 

Ostatnie Realizacje
Skorzystaj z Wyceny

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz na stronie lub telefonicznie.

Pozostałe artykuły