młoda kobieta uśmiecha się trzymając drabinę

Jak samemu podłączyć gniazdko prądowe bez elektryka?

Czy do podłączenia gniazdka elektrycznego musimy wspomóc się usługami elektryka? Nie zawsze!

Jak się okazuje instalacje elektryczne w u nas w kraju są bardzo proste i każdy kowalski sobie z tym zadaniem poradzi. W większości mamy z trzema przewodami brązowy prądowy, niebieski znaczy zerowy i niekiedy mamy żółto-zielony tzw. uziemienie ten ostatni można śmiało zostawić zaizolowany – i nie mamy go podłączać.

Najważniejsze są przewody prądowe i zerowe – to między nimi tworzy się napięcie – różnica potencjałów na terenie Polski jest to 230 V. – Jest to relatywnie bezpieczne napięcie dla człowieka, choć nie warto z tym żartować. W zależności od rezystancji ciała takie napięcie elektryczne potrafi nawet zabić! – Zachowajmy bezpieczeństwo!

Wystające kable ze ściany – podłączamy gniazdko prądowe

Każdy z nas obawia się podłączenia gniazdka – to banalnie proste – niezależnie jak podłączymy dwa bieguny w gniazdku będzie one działać identycznie – bo mamy do czynienia z prądem zmiennym (tu nie gra roli polaryzacja).

Obojętnie jak i tak będzie działać! – Czy uważasz, że w tej sytuacji trzeba wezwać elektryka? chyba nie! – Jeśli jednak boisz się wykonać tego własnoręcznie warto wezwać elektryka, które zrobi całą robotę za Ciebie, a Ty będziesz mieć pewność, że wszystko z Twoją instalacją elektryczną jest w porządku!.

Ile to będzie kosztować?

Niewiele! Koszt założenia punktu poboru prądu to od piętnastu złotych do 30 zł plus koszty dojazdu elektryka na miejsce naszej usterki / montażu. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy prawidłowo potrafisz zaizolować przewody – nie zastanawiaj się wezwij Elektryka 24h!

Proszę pamiętaj i szanuj pracę fachowców – w tym wypadku elektryków – każdy z nich ma własne ceny za usługi elektryczne w danym mieście (np. w Krakowie usługi elektryczne na podłączenie gniazda elektrycznego kosztują od 20 zł).

Ostatnie Realizacje
Skorzystaj z Wyceny

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz na stronie lub telefonicznie.

Pozostałe artykuły