pudełka do przeprowadzki w pokoju

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed remontem?

Przygotowując się do tak dużego przedsięwzięcia jakim jest remont mieszkania musimy się bardzo
dokładnie przygotować. Nie ważne czy planujemy generalny remont wszystkich pomieszczeń, czy chodzi tylko o przemalowanie ścian w salonie – ważne aby dobrze się do tego przygotować, by nie okazało się, że więcej zniszczyliśmy niż wyremontowaliśmy. Musimy dokładnie przemyśleć co należy zabezpieczyć przed pyłem i farbą następnie obrać sobie najlepszą (nie zawsze najlżejszą) taktykę.

Co zrobić z meblami przed remontem?

Warto jest przede wszystkim przemyśleć jak wielką część mebli i sprzętu jesteśmy w stanie pozbyć się z mieszkania na czas remontu. To bardzo ułatwia sprawę, mamy wtedy mniej rzeczy do zabezpieczenia.
Jeżeli nie jest to możliwe dobrze wygospodarować sobie miejsce na środku pomieszczenia i skumulować tam jak najwięcej rzeczy i szczelnie okleić je folią ochronną (warto tutaj dorzucić parę złotych i kupić grubszą).

Nie ważne czy wymagany jest generalny remont czy tylko drobne poprawki należy jak najlepiej zabezpieczyć wszystkie elementy. Jak wiadomo nie uchroni nas to przed generalnym sprzątaniem bo te i tak będzie obowiązkowe, ale chociaż w niewielkim stopniu odejdzie nam czas np.: na czyszczenie podłogi, ponieważ ona może ucierpieć najbardziej.

Jak zabezpieczyć podłogi podczas remontów?

Na podstawowej liście zakupów przed planowanym remontem, powinno się znaleźć przede wszystkim:
folia- dostępnych na rynku jest kilka rodzajów: folia ochronna, folia tzw. mocna folia malarska LDPE do zabezpieczenia podłogi (jest ona dużo grubsza niż zwykła folia i nie tak łatwo ją porwać). Jeśli masz wykładzinę dywanową to zaopatrz się też w folię do dywanów. Jeżeli mamy drewnianą podłogę (np. parkiet) warto podłogę wyścielić kartonami (uchroni to parkiet od zarysować i uszkodzeń jak np. upadnie nam kielnia – nie narobimy sobie dziur). Taśma malarska która pomocna będzie do zabezpieczenia okien i futryn. Także pomocna będzie w późniejszym malowaniu ścian (odcinanie) – taśma może być najtańsza – byle papierowa. I dużą ilość kartonów tekturowych na których będzie można postawić sprzęt.

Dokładnie oklej wszystkie futryny, okna i gniazdka

Jeżeli planowana przestrzeń wymaga malowania, a raczej jest to nieuniknione należy przemyśleć czy podczas remontu zamierzamy przebywać w remontowanym mieszkaniu. Jeżeli tak, musimy wygospodarować przestrzeń do której opary, a także kurz nie będą docierać. Najbardziej w tym wypadku mogą ucierpieć alergicy. Więc warto na czas remontu ograniczyć jak najbardziej ilość domowników, a jeśli nie jest to możliwe dobrym pomysłem będzie po prostu użycie niezastąpionej foli i taśmy aby zakleić wszystkie wejścia. Chyba, że posiadamy specjalne nakładki na drzwi, które nas zabezpieczą.

Ostatnim już elementem jaki pozostaje nam zabezpieczyć są to wszelkie gniazdka, czujniki i elementy oświetlenia których nie da się zdemontować, a także kaloryfery. Do tego najlepiej użyć tektury i taśmy malarskiej, a do zabezpieczenia kaloryferów i grzejników folii i taśmy.

Pamiętaj im więcej czasu spędzisz i lepiej zabezpieczysz swoje mieszkanie przed rozpoczęciem prac, tym lżej będzie doprowadzić mieszkanie do porządku po zakończeniu prac.

Ostatnie Realizacje
Skorzystaj z Wyceny

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz na stronie lub telefonicznie.

Pozostałe artykuły